У Донецьку та Луганську почали грабувати награбоване. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня у ЗМІ окупованого Донбасу розгорнулася заочна дискусія про те, добре чи погано брати чуже. Молоді «республіки» запевняли, що все те, що вони вкрали в України, - це правильно, а от коли вкрадене починають віджимати в них, то це вже повне беззаконня...

Із конфіскацією майна

Отже, влада «ДНР» на тлі тотального знищення житлового фонду цілих міст вирішила, що квартирне питання можна розв'язати за рахунок житла тих, хто не підтримав окупацію Донбасу і залишив «звільнені території». Спочатку маріонеткові правителі вигадали конфісковувати так звану «безгосподарну» нерухомість, але невдовзі виявилося, що крім покинутих від розпачу напризволяще квартир і будинків, є ще чимало житла, власники якого знайшли змогу сплачувати за комунальні послуги та через знайомих і родичів наглядати за ним.

Ватажок «ДНР» Денис Пушилін вирішив покінчити з цим «неподобством» і запропонував конфісковувати і ці - оплачені квартири та будинки, що перебувають під наглядом. Місцеві ЗМІ радісно підхопили його ініціативу. 

Підставою для чергового грабежу став той факт, що власники «виїхали на Україну і в інші недружні країни».

«Пропонується розглянути можливість тимчасового вилучення таких об'єктів нерухомості за рішенням регіональної комісії для використання з метою маневреного фонду... на період відсутності власників». Нібито, коли вони повернуться, «об'єкт нерухомості підлягатиме поверненню»

Місцеві журналісти уточнили, що житло «невозвращенцев» буде заборонено здавати в оренду і навіть безоплатно селити в ньому родичів і знайомих.

Плід дозрів... 

Але незабаром з'ясувалося, що в умовах принесеного на Донбас «русского міра» красти можна і в тих, хто вкрав першим. Так в окупованому Луганську рейдерського захоплення зазнав гіпермаркет «Манго». У 2014 році озвірілі сепаратисти розгромили і зруйнували український гіпермаркет «Метро». На його основі комерсанти «ЛНР» запустили клон популярного магазину і назвали його «Манго».

Усе, здавалося б, ішло добре, але раптом сильніший гравець зажадав від колективу одного разу вкраденого гіпермаркету віддати його новим власникам. В адміністрації «Манго» розповіли місцевим журналістам, що їм дали на «забратися звідси» три дні. Нібито з'явився новий орендар, у якого карта в колоді більш козирна - договір оренди землі під гіпермаркетом російського зразка, тоді як місцеві бізнесмени віджали українську нерухомість згідно з документами «ЛНР».

«Манговці» навіть поскаржилися Путіну, але оскільки, за даними керівництва магазину, претендентом на оренду землі та приміщення виступає відомий бренд Ростовської області, що займається продажем овочів і фруктів, домогтися “справедливості” “новим росіянам” не вдалося.

 

Люди гинуть за метал

Схожа ситуація склалася в окупованому Донецьку. У 2014 році якісь підприємці заволоділи сучасним заводом металевих конструкцій. До російської окупації на підприємстві займалися виробництвом каркасів промислових споруд і цивільних будівель, металоконструкцій нагрівальних печей для металургійної промисловості, а також антикорозійним захистом металоконструкцій, гарячим цинкуванням конструктивів довжиною до 12 метрів. Усе це було «експропрійовано» «повсталим народом Донбасу» в особі якихось акціонерів. Після цього новостворене публічне акціонерне товариство «Конструкція» почало працювати на Росію. Але цього виявилося мало для успішного ведення бізнесу. Як і в Луганську, з'явився сильніший гравець, який заявив про проведення зборів вже інших «акціонерів» і заснування нового акціонерного товариства «ДЗМК». Для дотримання повної «легітимності» зміни власника на підприємство зайшли невідомі люди в масках і забарикадувалися там.

Далі ситуація розвивалася за сценарієм «злодій у злодія палицю вкрав» - колишні, теж незаконні власники заводу апелювали до рішення «арбітражного суду ДНР», який заборонив вносити в російський Єдиний державний реєстр юридичних осіб нового власника. Деякі місцеві Телеграм-канали підтримали їх у стилі «планам рейдерів не судилося збутися, доки трудовий колектив і правоохоронні органи стоять на сторожі закону». Чим закінчилося протистояння нових і старих «експропріаторів» поки що невідомо.

Як і невідомо, хто стоїть за цим рейдерським захопленням. У Соціальних мережах називають якийсь Торговий дім «Втормет» і припускають, що ДЗМК після зміни власника буде порізаний на металобрухт. Побоювання пов'язані з тим, що на початку грудня 2024 року генерального директора «Втормету» Максима Солдатова і двох чиновників «ДНР» заарештували у кримінальній справі про мародерство й етапували в Москву. Їх звинувачують у тому, що вони привласнили майно маріупольського заводу «Азовелектросталь» на суму щонайменше 518 мільйонів рублів, яке продали як металобрухт.

Статті

Донбас
02.02.2025
18:50

У Донецьку та Луганську почали грабувати награбоване. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня у ЗМІ окупованого Донбасу розгорнулася заочна дискусія про те, добре чи погано брати чуже. Молоді «республіки» запевняли, що все те, що вони вкрали в України, - це правильно, а от коли вкрадене починають віджимати в них, то це вже...
Луганськ
01.02.2025
14:25

Метаморфоза. Як український політолог  миттєво стала російським професором

Лише два місяці тому, вона була завідувачкою кафедри політології дніпровського Університету імені Альфреда Нобеля. І ось, під Новий рік повертається до окупованого Луганська, і одразу ж стає професором кафедри державного управління у тепер уже...
Луганськ
31.01.2025
17:00

«Інші грані життя...». Луганський щоденник

Знайомий після десяти років очікування повернення України до Луганська відновив свій бізнес у "столиці". Не безпосередньо – він не в'їзний у "республіку". Усе робиться руками колишніх підлеглих. Раніше його торговельна мережа називалася іноземним...
Всі статті